1.Orice membru care nu prezintă PSD-ul unei lucrări, unui designer/moderator , la cererea acestuia, portofoliul proprietarului va fi închis .
2. Orice membru poate să își facă portofoliu , atât timp cât creațiile acestuia ,nu sunt RIP-uite . (Contrar, Portofoliul acestuia va fi inchis.)
3.Lucrarile postate nu trebuie sa conțină teme religioase,rasiste,obscene,care instigă la ceartă sau care fac reclamă.(Postarile de genul vor fi sanctionate.)
4.Aveți voie să faceți double posts , chiar și triplu posts ( la un interval de 24h) .
5.Nu aveți voie să faceți încă un topic cu alt portofoliu al dvs.
6.Nu aveți voie să aveți un limbaj neadecvat , față de lucrările unui membru "jegoase","mi-e scârbă" , etc. Nimeni nu se naște învățat !
7.Comentariile vor fi in acest fel: intotdeauna va fi o parere despre lucrare, urmata de o sugestie ( exemplu: imi place avatarul ca are acest efect frumos, dar imi placea mai mult daca era de alta culoare) veti primi warn în caz contrar!
8.Utilizatorii care isi creeaza un portofoliu au obligatia de a posta macar o data la 4 zile, in caz contrar portofoliul ii va fi inchis de catre un designer si redeschis cand utilizatorul va cere asta print-un PM unui membru al staff-ului care are acces la aceasta categorie.(Acest lucru nu se aplica si in cazul Designerilor & Liderilor desginerilor.)
9.Utilizatori care lasa reply-uri de genu "Frumoase" , "super" etc. , vor lua warn!
10.Daca user-ul nu a mai postat creatii noi timp de 4 zile,portofoliul va fi automat închis.